< DENİZ MOBİLYA TASARIM > Mutfak & Banyo Mobilya - Yemek Odası - Yatak Odası - Tv Ünitesi - Köşe Koltuk - Genç Odası

0530 320 2054

Kapı Modelleri

Kapı, iç tasarımın vazgeçilmez ögeleri arasında yer almasının yanı sıra sağladığı ısı ve ses yalıtımı ile konforlu bir yaşam alanına kavuşmanızı da sağlar. Mobilya kategorisinin altında yer alan oda kapı modelleri ile evinizin görünümünü kolayca daha şık hale getirebilirsiniz.

İç mekanlar için kapı nasıl seçilir?

Kapı modelleri arasından seçim yaparken, evin büyüklüğünü ve kullanılacağı odanın işlevini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Örneğin oturma odası veya salon gibi alanlarda Amerikan kapı modelleri camlı olarak kullanıldığında daha iyi sonuç verirken, yatak odası için camsız kapı çeşitleri öneriliyor. Ayrıca ev küçükse açık renkli kapılar daha ferah bir görünüm oluşturuyor.

Sıcak bir görünüme ve ses yalıtım özelliğine sahip olmaları nedeniyle, iç mekanda ahşap kapı modelleri arasından seçim yapmak daha iyi sonuç veriyor. Ayrıca şeffaf veya buzlu cam kapılar, evin daha modern bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

İç kapıların dekorasyona olan etkileri nelerdir?

Oda kapıları, kullanıldıkları alanın boyutuna ve duvarların rengine uygun olarak seçildiklerinde, dekorasyonu tamamlayıcı özellik kazanıyor. Bu durumun oluşmasında kapının tasarımı büyük rol oynuyor. Camlı Amerikan kapılar daha modern ve şık bir görünüm oluşmasına imkan verirken, akordeon kapı modelleri fonksiyonel tasarımları sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Küçük boyutlu alanlar için ideal tipteki ahşap kapı modelleri ile daha sıcak ve samimi bir atmosfer elde edilebiliyor. Tekzen güvencesi ile yaşam alanlarınıza farklı bir görünüm katacak kapı modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

Doğru kapı seçimi için dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Yerine monte edildikten sonra tıpkı mobilyalar gibi uzun süre kullanılabilen kapıların seçiminde doğru karar vermek istiyorsanız, öncelikle üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmelisiniz. Bu sayede güzel bir görünüm elde etmenin yanı sıra evinizde veya iş yerinizde etkili bir ısı ve ses yalıtımı elde edebilirsiniz.

Kapı çeşitleri arasından seçim yaparken dökülme ve soyulma gibi durumlarla karşılaşmamak için üzerindeki boyanın kalitesini de gözden geçirmeniz gerekiyor. Ayrıca yine bu aşamada yapacağınız yatırımın karşılığını alabilmeniz için, üzerindeki camın, kilidin, menteşenin ve kapı kolunun verimli kullanım imkanı yaratacak şekilde tasarlandığından emin olmalısınız.

İç kapı modellerinde ısı ve ses yalıtımı için kullanabileceğiniz malzemeler

Kullandığınız iç kapı modelleri için daha fazla ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyduğunuzda, Tekzen kalitesi ile sizlere sunulan kapı pencere bantlarından yararlanabilirsiniz. Kauçuk veya dayanıklı plastikten üretilen bantlar, ısı kaybının yanı sıra böcek ve toz girişini de engelliyor.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Su Tesisatçısı , Su Kaçağı Bulma , Su Kaçağı Tespiti , Logar Açma Su Kaçağı Bulma , Tıkanıklık açma , Mutfak tıkanıklığı açma , Su Kaçağı tespiti , istanbul Su Tesisatçısı , Su Tesisatçısı , Su Kaçağı , Tıkanıklık Açma , Petek Temizleme , Lavabo Tıkanıklığı Açma